Історія створення шкільної бібліотеки Садівської загальноосвітньої школи I –IIIступенів Сумської районної ради Сумської області

/Files/images/Книжка.gif Шкільна бібліотека – це підрозділ мережі освітянських бібліотек, має свою історію, яка представляє значний інтерес для фахівців бібліотечної справи.
Сьогодні, коли іде пошук нових технологій роботи шкільних бібліотек, вивчення минулого посилює актуальність даного питання. У законі України «Про загальну середню освіту», важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти.
Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя багатьох поколінь, бібліотека дає змогу активно впливати на свідомість сучасної молоді, формувати відповідальність за розвиток незалежної суверенної України.
Шкільна бібліотека –це особливе педагогічне середовище. Бібліотека у своїй професійній діяльності виступає як джерело інформації, організатор індивідуальної і колективної діяльності, при цьому він всебічно розвиває дітей, навчає їх і виховує.
Бібліотека Садівської школи була створена ще в довоєнні роки у Єлисеївській школі с.Стрілиця. Із розповідей односельців, які зберегла у своїй памяті колишній працівник бібліотеки цієї школи вчитель початкових класів Ізюмова Галина Олександрівна, школа була побудована з допомогою священника Єлисея. Він дбав за навчальну літературу для дітей цієї школи.
Починаючи з 1981 року по 1985 рік шкільна бібліотека перемістилась у підвальне приміщення школи. Директор школи у цей час був Кононов Валерій Володимирович. За часи його керівництва було побудоване і здане в експлуатацію нове приміщення школи. Святкового вереснового першого дня 1985 року шкільна оселя наповнилась дитячим гоміном. Бібліотека також отримала свій зал на другому поверсі. Площа приміщення читального залу містить 36 м . сховище художньої літератури складає 18 м. Сховище для підручників - 36 м.
Нова школа знаходиться у центрі нашого чудового села Сад. Розкинулося воно на крутих пагорбах навколо блакитних дзеркал ставків. В їх прохолодній воді відображаються яблуневі сади, від яких і пішла назва села Сад.
З вересня 1988 року і до закінчення 1991 року директором школи працював Живодьор Володимир Федорович, який дбав про оснащення школи новими меблями . У читальний зал бібліотеки були придбані зручні столи та стелажі. В свою чергу бібліотекар школи на той час, Барибіна Марія Антонівна турбувалася про збільшення кількості художньої та програмової літератури.
Далі директором школи стала Сироїд Ольга Вікторовна, яка також як і її попередники забезпечувала бібліотеку новою літературою та комп’ютеризувала.
З 1 вересня 2011 року бібліотекарем шкільної бібліотеки працює Висоцька Олена Анатоліївна. Вона залучає учнів до систематичного читання книг, допомагає їм у виборі літератури і самостійній роботі з книгою. Бібліотекар проводить систематичну пропаганду нової літератури серед школярів шляхом влаштування книжкових виставок.
Бібліотекар школи працює в тісному контакті з/Files/images/uchitel_sredi_knig.jpg.gif дитячою та іншими бібліотеками м.Суми. Планує свою роботу виходячи з вимог навчально-виховної роботи школи, веде облік, обробку, збереження книжкових фондів.