Якісне дистанційне шкільне навчання

На сьогодні це питання більш ніж актуальне для мільйонів батьків. Чим більш відповідальне рішення, тим воно складніше, а що може бути важливіше, ніж майбутнє дитини.

Проблеми, викликані вимушеним карантином, завели у глухий кут як батьків, так і вчителів очних шкіл. На жаль, на сьогодні більшість закладів освіти здатні працювати з дітьми лише через групи в меседжерах, надсилаючи завдання на самостійне опрацювання та сканкопії підручників. Також виникають онлайн платформи, які працюють з такими ж інструментами.

Подібні форми навчання є простим дистанційним спілкуванням, а не повноцінним дистанційним навчанням.

В першу чергу, дистанційне навчання передбачає наявність уроків з інтерактивними формами роботи, з відео, аудіо та анімаціями, що дозволяє дитині самостійно та з захопленням засвоювати нові знання, а не бути пасивним споживачем інформації.

«Творчою студією педагогів дистанційної школи «Оптіма» вже розроблені унікальні уроки для учнів 1-11 класів. Вони включають багато інтерактивних форм роботи, відео, аудіо та анімації. Дитина не змушена «зубрити» матеріал. Учень «Оптіма» – активний учасник освітнього процесу. Такого результату неможливо досягти, просто працюючи зі сканкопією підручника або переглядаючи відеозапис уроку», – повідомила генеральний директор дистанційної школи «Оптіма» Марія Мілецька.

Генеральний директор додала, що учні дистанційної школи під час навчання виконують різноманітні завдання, вивчають інтерактивні карти, 3D моделі та багато іншого. Все це спонукає інтерес, зацікавленість навчанням, збільшує ефективність засвоєння нових знань.

Ще однією ґрунтовною ознакою дистанційного навчання є сучасна система контролю та обліку результативності. Спеціальні сервіси дозволяють вчителям перевіряти роботи, залишати свої коментарі та ставити оцінки. Учень може виконувати тести, письмові роботи, складати вірші напам’ять і навіть лабораторні роботи.

Учень при дистанційному навчанні достатньо самостійний, а його графік роботи гнучкий, але він ніколи не залишається один на один з навчанням. Також, що важливо, батьки можуть у будь-який час дізнатися про результати навчання дитини.

«В школі «Оптіма» працює більше 80 професійних вчителів та тьюторів, які мають досвід роботи з дітьми саме при дистанційному навчанні. Вчителі постійно відслідковують результативність навчання, можуть завчасно виявити можливі проблеми та допомогти. Учень «не губиться» в загальній масі, адже робота з кожною дитиною індивідуальна. До речі, учнів «Оптіма» вже більше 3 000», – зазначила Марія Мілецька.

Важливий нюанс визнання освіти. «Оптіма» – перша школа в Україні, яка отримала ліцензію на провадження освітньої діяльності без очного формату. Це означає, що учні школи отримують документи державного зразка, а всі програми відповідають державному стандарту.

«Сьогодні батьки багатьох школярів постали перед необхідністю змін. Але також отримали можливість стати більш сучасними, ефективними та прогресивними. Адже справжнє дистанційне навчання – це автономний і повноцінний освітній процес, який може бути більш зручним, цікавим і захопливим для дитини, ніж класична школа», – підкреслила Марія Мілецька.