Завантажити

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ,

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ?

З настанням холодів ймовірність підхопити таке неприємне захворювання, як грип, багаторазово зрос­тає. Грип проявляє себе різким підвищенням темпе­ратури, ломотою в кістках та суглобах, сухим кашлем. При простуді кашель мок­рий, а підвищення темпера­тури тіла є незначиме.

Як відомо, небезпечний не стільки сам грип, скільки ус­кладнення після нього. Пнев­монія, різке погіршення слу­ху, гайморит, захворювання серця і печінки - основні, але не всі ускладнення. Тому профілактика грипу є пер­шорядним завданням з на­станням осені.

Більшість організацій сьогодні самостійно і безкоштов­но прово­дять проф­ілактичні щеплення для своїх співробіт­ників. Те ж саме - про­водиться і в школах. Тим не менше, вірус грипу відомий тим, що змінюється від року до року. Універсальної вакцини від вірусу грипу розробити, на жаль, не можна. До того ж, у кожної людини специфічна реакція на збудник, що міститься у вакцині, навіть якщо вона інактивована. У цьому випадку, формування імунітету проходить та­кож важко, як і саме захворю­вання. Через це деякі не роб­лять собі щеплень, мотиву­ючи відмову тим, що не ба­чать різниці між вакцинацією і захворюванням. Багатьом дітям не можна робите щеп­лення за медичними показни­ками.

Щеплення потрібно про­водити заздалегідь, до по­чатку активного поширен­ня вірусу. Ідеальним часом для вакцинації вважається вересень. На цей місяць зап­лановано більшість щеп­лень. З вересня до початку епідемії встигає сформува­тися надійний імунітет. До того ж, пережити прояви після вакцинації (як легка за­студа) в теплу осінню пого­ду значно легше.

Якщо ви з якихось причин не робили щеплень, то не варто чекати захворюван­ня як обов'язкового супутни­ка осіннє - зимового сезону. Існує багато перевірених способів захисту від грипу, а разом і простудних захво­рювань.

Почніть прийом вітамін­них комплексів. Сьогодні в будь-якій аптеці можна знайти вітаміни на будь-який запит - і щодо посиле­ного впливу (для очей, для зміцнення кісток, для волос­ся), і за вартістю. Прийма­ти вітаміни лікарі радять курсами, тому що в організмі може накопичити­ся дуже багато вітамінів, і настає гіпервітаміноз. Деякі вітаміни можна прий­мати регулярно.

Починайте підтримува­ти організм регулярними фізичними навантаження­ми. Запишіться в басейн, фітнес - клуб. Відвідування лазні раз на тиждень очис­тить організм, дозволить зберегти сили на захист від вірусів.

У боротьбі за здоров'я вам допоможуть і аптечні засоби. Ліки для підтримки імунітету дозволять захи­стити організм від вірусів. Цими ж засобами можна і лікуватися грипу, що на­став, але у великих дозах - і лише за призначенням ліка­ря. Противірусну ак­тивність мають такі пре­парати, як арбідол, ремантадин.

Традиційні засоби проф­ілактики від грипу не втра­чають актуальності. Вірус­на інфекція потрапляє в організм через носоглотку, тому її потрібно захищати в першу чергу. Оксолінова мазь - надійна перепона для вірусу грипу. Замість неї мож­на регулярно промивати но­соглотку розчином госпо­дарського мила.

Цибуля і часник - лідери в боротьбі із захворюваннями. Якщо їх вживання в їжу неприє­мне або неможливе (наприк­лад, при грудному вигодову­ванні), то можна лікуватися їхніми парами, розставивши по кімнаті тарілочки з наріза­ними часточками цибулі й час­нику. Дітям можна повісити на шию зубочок часнику.

Кiлькiсть переглядiв: 98

Коментарi