Звернення до батьків

Протягом І півріччя 2015 року, порівняно з аналогічним періодом 2014 року, зафіксовано зменшення загальної кількості НС (на 20 %), при цьому кількість НС техногенного характеру зменшилася на 29%, а НС природного характеру - на 14% і є найменшою за весь період спостережень (1997-2014 роки).
Також серед особливостей І півріччя 2015 року є відсутність гідрометеорологічних НС, що спостерігається уперше за період спостережень 1997-2014 років.
Упродовж І півріччя 2015 року зафіксовано збільшення кількості постраждалих в НС, що пояснюється зростанням їх частки в НС державного рівня соціального характеру (спричиненої противоправними діями терористичного спрямування, що здійснюються незаконними воєнізованими формуваннями на території Донецької та Луганської областей) та в медико-біологічних НС (насамперед, пов'язаних із отруєнням людей внаслідок вживання неякісної питної води у мікрорайоні Бортничі м. Києва).
В територіальному відношенні, найбільшу кількість НС у І півріччі 2015 року зафіксовано у Київській (6 НС), Донецькій (5 НС) та Тернопільській областях (4 НС).
Основними причинами виникнення НС у І півріччі 2015 року були:
· недотримання правил пожежної безпеки, у тому числі порушення правил експлуатації опалювальних приладів;
· порушення правил дорожнього руху;
· порушення санітарно-гігієнічних норм установами громадського харчування;
· безвідповідальне ставлення керівників підприємств, організацій, закладів до питань забезпечення пожежної безпеки на підпорядкованих об'єктах;
· зниження контролю за виконанням протипожежних, протиепізоотичних та протиепідемічних заходів.
Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутись до кожного громадянина країни, особливо до батьків.
За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини!
Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.
Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Не залишаєте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!