ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

«Що ускладнює адаптацію п’ятикласникадо нових умов навчання?»

• Протиріччя та неузгодженість вимог різних педагогів. До школяра вперше ставлять багато вимог. І він повинен навчитися враховувати ті вимоги, співвідносити їх, долаючи пов’язані із цим труднощі, тому що ці вміння знадобляться кожній дитині в дорослому житті.
• На п’ятикласника обрушується потік інформації, насичений термінами, незрозумілими словами. Поясніть дитині, що неповне, неточне розуміння слів нерідко лежить в основі нерозуміння шкільного матеріалу і в зв’язку з цим необхідно звертатися до дівдників, словників.
• У пятому класі багато дітей часто відчувають самотність. А інші «шаленіють» від свободи та носяться по всій школі, задираючись навіть до старшокласників. Дорослим у цій ситуації важливо зрозуміти, що все це – природні переживання, які необхідні для розвитку школяра, бо вони допомагають йому стати дорослим.

ЯК ЗАБЕЗПЕЧИТИ ГАРМОНІЙНЕ НАВЧАННЯ ДИТИНИ?
1. Надихніть дитину на розповідь про свої шкільні справи.
2. Регулярно розмовляйте з учителями вашої дитини про її успішність, поведінку та взаємостосунки з іншими дітьми.
3. Не пов’язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань та заохочень.
4. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі.
5. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, викладають у школі.
6. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в шкільному житті дитини відбуваються зміни.